התקשרו: 077-5018200
  1. דף הבית
  2. /
  3. שירותי משרד
  4. /
  5. הגשת דוחות למע"מ ומס הכנסה

       הכנת והגשת דוחות למע"מ ומס הכנסה

כיצד מתבצעת התקשרות העסק עם רשויות המס? דרך דיווחים תקופתיים, שנתיים ורב שנתיים שעליכם להגיש. איזה סוגי דיווחים קיימים? לצערינו, לא חסר.

 

קודם כל, כל עסק חייב בהגשת דוח שנתי למס הכנסה. בנוסף לכך, קיימת חובה לדווח על ההכנסות שלכם במהלך השנה וזה באמצעות המקדמות למס הכנסה ולביטוח לאומי.

 

עסק שמעסיק עובדים חייב להגיש דוח חודשי על גובה המשכורות ששולמו ועל ניכויים מהמשכורות של העובדים ולשלם אותם – גם למס הכנסה ולביטוח לאומי.

ואנחנו עוד לא הגענו למע"מ. כל עסק חייב לדווח למע"מ. כן כן, כל עסק, גם עוסק פטור. ההבדל הוא רק בכך שעוסק פטור חייב לדווח רק פעם אחת בשנה ולא חייב לשלם מע"מ על עסקאות. לעומת זאת, עוסק מורשה או חברה חייבים לדווח למע"מ פעם בחודש או בחודשיים (לפי מה שנקבע להם).  חשוב שתדעו כי אי-הגשה ותשלום מע"מ במועד מהווה עבירה פלילית ולא כדאי "להתעסק" עם רשויות מע"מ.

כמו כן, קיימים עוד סוגים נוספים של דיווחים מיוחדים שמגישים אותם לפי דרישת הרשויות. לדיווחים אלה שייך דיווח על הצהרת הון. יותר פרטים לגבי מה זה, תוכלו לקבל מהכתבה שלי בנושא – "הצהרת הון – למה הכוונה?". מדובר בדיווח רב שנתי ולא הייתי ממליצה לאף אחד להגיש את הצהרת ההון שלו מבלי להתייעץ עם רואה חשבון מקצועי. אתם צריכים להבין טוב מאוד מה רוצים מכם, למה דורשים מכם את דוח ומה הן ההשלכות האפשריות לכך.

המשרד שלנו מספק שירות של הכנה והגשה של דוחות תקופתיים לרשויות המס כחלק מחבילת השירות הניתנת ללקוח לפי צרכיו. הכנה והגשה של דוח שנתי, הצהרות הון ודיווחים אחרים נוספים יתומחרו בנפרד לפי מורכבות הדוח וגודל העסק.

גישה מקוונת לרשות המסים ולביטוח לאומי שקיימת במשרדנו, תאפשר לנו לטפל בדיווחי מע"מ ואחרים בדרך מהירה ויעילה. 

 

אנחנו תמיד נהיה עם "היד על הדופק" לגבי העסק שלכם.

טואול - בניית אתרים